لینکدار کردن خودکار کلمات در وردپرس؛ با افزونه و بدون افزونه

لینکدار کردن خودکار کلمات در وردپرس

یکی از نکاتی که در بالا بردن سئو سایت وردپرسی شما بسیار موثر است، لینکدار کردن کلمات ورد نظر در متن نوشته های سایت است. بصورت کلی انواع لینکهای سایت را میتوان به دو دسته داخلی و خارجی تقسیم نمود. میتوان بوطور خلاصه اینگونه عنوان نمود که به همان میزان که لینک دادن به نوشته های خارجی (از دیگر سایتها) در سئوی سایت دارای اهمیت بالایی میباشد، لینکهای داخلی نیز بسیار با اهمیت میباشد. لینک داخلی به این معناست که ما  به نوشته ها یا صفحات داخلی همان سایت لینک دهیم. در این مطلب قصد داریم تا به دو روش، نحوه لینکدار کردن خودکار کلمات دلخواه به آدرسهای دلخواه را به شما عزیزان آموزش دهیم. شما با این روشها خواهید توانست در هر جای سایت، اگر کلمه مورد نظر بکار رفته باشد آنها را به صفحه دلخواهی لینک دهیم.

 

  • لینک دادن خودکار کلمات، با افزونه WPMU Automatic Links

شما به کمک این افزونه خواهید توانست حتی کلمات فارسی را نیز در نوشته ها و برگه های سایت خودتان لینکدار کنید. کافیست تا پس از نصب این افزونه و کلیک بر روی دکمه Add links ، در بخش Word کلمه مورد نظر، در url آدرسی را که میخواهیم با کلیک بر روی متن مورد نظر به آن منتقل شویم؛ در title متن تایتل لینک، در css افکت سی اس اس دلخواه؛ در Target تعیین شود که لینک در صفحه جدید باز شود یا همان صفحه؛ Rel تعیین شود که آیا لینک نوفالو است یا خارجی یا هیچکدام. این افزونه زبان فارسی (راست به چپ) را نیز پشتیبانی کرده و لغات فارسی و عربی را نیز لینکدار میکند.

 

 

 

  • لینکدار کردن کلمات به آدرس دلخواه، بدون افزونه

در صورتی که بخواهید کلمات دلخواهی را در سایت خودتان بدون افزونه لینکدار کنید میتوانید تکه کد زیر را وارد فایل functions.php کنید.

 

 

 

 

 

 

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

81 + = 84